Naprawa i serwis dźwigów – na czym może ona polegać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żurawie mogą być dość duże i potężne, ale wymagają również regularnej konserwacji, aby zapewnić ich bezpieczeństwo i prawidłową funkcjonalność. Jeśli masz żuraw w swojej firmie lub domu, który wymaga naprawy, zatrudnij profesjonalne usługi naprawy żurawi, aby naprawić wszelkie uszkodzone części lub wymienić zużyty sprzęt.

Naprawa dźwigu może być kosztowna, ale często jest konieczna, aby utrzymać go w dobrym stanie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój dźwig wymaga naprawy, poświęć kilka minut na zapoznanie się z poniższymi znakami i objawami problemów z dźwigiem. Możesz też skorzystać z wybranych usług serwisu żurawi, takiego jak np. https://legast.pl/serwis/serwis-zurawi-terex-demag/ i otrzymać specjalistyczną pomoc od ręki.

Oznaki i symptomy naprawy żurawia

Jeśli regularnie używasz swojego żurawia, są pewne rzeczy, które mogą sygnalizować, że wymaga on naprawy. Rozważ te oznaki:

a) Dźwig nadmiernie wibruje, gdy jest w użyciu. Jest to znak, że coś jest nie tak z układem hydraulicznym lub innymi częściami dźwigu. Należy jak najszybciej zlecić jego kontrolę profesjonaliście.

b) Ładunek wydaje się być cięższy niż zwykle dla tego konkretnego modelu dźwigu.  Może to być spowodowane wieloma przyczynami, w tym niewłaściwym olinowaniem lub nawet zużytym przez lata użytkowania sprzętem. Niezależnie od przyczyny, należy to sprawdzić, zanim stanie się coś złego – na przykład upuszczenie ładunku na kogoś!

c) W przewodach lub zbiornikach płynu dowolnej części układu hydraulicznego żurawia (np. pompy lub cylindry) występują przecieki.  Jest to zwykle spowodowane zużyciem tych elementów w miarę upływu czasu, co może prowadzić do kosztownych napraw w późniejszym czasie, jeśli nie zostanie to skontrolowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie czynności należy podjąć przed sprzedażą mieszkania?
Jakie czynności należy podjąć przed sprzedażą mieszkania?
Bezpieczna sprzedaż mieszkania Osoby pragnące kupić mieszkanie zazwyczaj narzekają, że muszą przy tym zająć się tysiącami spraw, niezależnie od tego, […]
Jak wprowadzić vintage do wnętrz?
Jak wprowadzić vintage do wnętrz?
Elementy vintage mają w sobie niepowtarzalny klimat, którym wspaniale ocieplają nawet bardzo nowoczesne i chłodne wnętrze. Wprowadzenie ich do aranżacji […]
Warszawskie zabytki, które mają ciekawą historię
Warszawskie zabytki, które mają ciekawą historię
Wybierając się na wycieczkę po Warszawie, warto pomyśleć o pokonaniu trasy szlakiem najpopularniejszych warszawskich zabytków. Stolica Polski zachwyca ilością pięknych […]