Obróbka skrawaniem jest procesem, podczas którego nadaje się określonemu materiałowi pożądany kształt poprzez stopniowe skrawanie jego powierzchni. Najczęściej kojarzymy ją z frezarkami – masywnymi maszyny produkcyjnymi, służącymi do obróbki wielkogabarytowych surowców. Jednak poza nimi na rynku są dostępne również plotery frezujące CNC, które na podstawie tej samej techniki potrafią obrabiać mniejsze elementy i zrobić to o wiele dokładniej. Plotery zajmują również dużo mniej miejsca niż frezarki, więc zmieszczą się w mniejszych zakładach.
Frezowanie to jednak nie jedyny sposób obróbki materiału. Poza nim możemy wyróżnić również cięcie, czyli przycinanie materiału do określonej wielkości lub kształtu oraz toczenie, czyli inną formę obróbki, polegającą na obrabianiu kręcącego się wokół własnej osi materiału. Jednak bardzo interesującą jej formą okazuje się być grawerowanie, czyli wycinanie wzorów i napisów na powierzchni obrabianego materiału.
Grawerowania można dokonać na kilka różnych sposób. Dzisiaj wyróżniamy cztery: ręczne, maszynowe, chemiczne i laserowe. Jak można się domyślić, nazwy odpowiadają sposobowi wycinania lub wypalania wzoru na materiale. Plotery należą do grupy maszyn do grawerowania laserowego i są w stanie przygotować dokładny grawer, wedle wprowadzonego do komputera projektu. W zależności od posiadanej maszyny, grawerunku można dokonać również podczas obróbki skrawaniem, co znacznie przyspiesza proces finalizacji produktu.