Kredyt inwestycyjny można określić jako pożyczkę przyznawaną firmom, które planują wykonanie nowych inwestycji. Tym, co odróżnia ten kredyt od innych na rynku usług finansowych, jest przede wszystkim wysokość kwoty, dla której nie ma zazwyczaj górnego limitu. Pierwszym warunkiem na pozyskiwanie finansowania tego rodzaju jest zwykle posiadanie wkładu własnego o wartości około 20-30% całej inwestycji. Uzyskanie kredytu nie jest wcale trudne, ale warto zapoznać się z dostępnymi ofertami, by wybrać tę najodpowiedniejszą i najbardziej korzystną finansowo. Jakie warunki musi spełnić firma?

Pieniądze w zasięgu ręki

Po wyborze banku i oferty przychodzi czas na przygotowanie stosownych dokumentów. Ich lista uzależniona jest od instytucji, jednak jeśli chodzi o kredyt dla sp. z o.o., wymaga się zwykle biznesplanu. To podstawowy dokument, którego jakość potwierdzi, że firma poradzi sobie ze spłatą zadłużenia na czas. Jako drugie należy przedstawić dokumenty rejestrowe w zależności od wybranej formy prawnej (np. odpis z KRS, umowa spółki albo potwierdzenie o wpisaniu firmy do ewidencji działalności gospodarczej).

Kolejnym ważnym dokumentem są zaświadczenia o sytuacji finansowej firmy na podstawie stosownego opodatkowania, a więc między innymi deklaracja PIT-36, zeznanie o uzyskanych przychodach oraz rachunek strat i zysków. Banki mogą również wymagać dodatkowych dokumentów (np. wyciągów z rachunków firmowych). Wszystkie wymagania można poznać pytając o tę kwestię w siedzibie wybranego banku.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 3 =