Osoba zatrudniona w charakterze inżyniera budowy powinna posiadać wyższe wykształcenie budowlane. Dobrym kandydatem do tego zawodu jest osoba lubiąca nauki ścisłe. Zawód tego wymaga umiejętności podejmowania szybkich i precyzyjnych decyzji. Istotne jest połączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną. Oprócz tego, inżynier budownictwa powinien posiadać umiejętności związane z obsługą sprzętu mechanicznego, takiego jak ten dostępny na https://profimarket.pl/.

Obsługa maszyn i urządzeń

Podstawową umiejętnością jaką powinien posiadać inżynier budowy jest kierowanie samochodami i prawo jazdy kategorii B. Inżynier budowy powinien również potrafić obsługiwać urządzenia do różnego rodzaju pomiarów. Przydatna jest również umiejętność innego sprzętu, na przykład tego typu jak: agregaty malarskie. Od osoby zatrudnionej na tym stanowisku wymagana jest bardzo dobra znajomość komputera i oprogramowania powszechnie stosowanego w budownictwie.

W swojej pracy inżynier budowy kontaktuje się z osobami z wielu innych zawodów. Umiejętność obsługi i znajomość różnego rodzaju sprzętu budowlanego w znacznym stopniu ułatwia komunikację z pracownikami podległymi.

Inżynier budowy w swojej pracy zawodowej styka się z różnego rodzaju budownictwem. Może pracować w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej, drogowym, kolejowym, energetycznym i innych. Niezależnie od tego, w jakim dziale budownictwa jest zatrudniony, to wymaga się od niego dobrych umiejętności kierowania zespołem, wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania, obowiązkowości i zorganizowania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + cztery =