Rękodzieło artystyczne jako pasja, a także forma rozrywki i spędzania wolnego czasu staje się coraz popularniejsza. Tworzenie ciekawych pamiątek, renowacja starych mebli czy albumów jest dziś zjawiskiem powszechnym. Dużą rolę odgrywa w nim także scrapbooking – jako forma tworzenia oraz dekorowania albumów, kartek okolicznościowych, pamiętników oraz notatników służących do codziennego użytku.

Przygotowanie oryginalnego albumu scrapbookingowego

Dobre wspomnienia warto uwieczniać za pomocą zdjęć. Jeszcze przyjemniej się je ogląda, jeśli zostaną oprawione oraz udekorowane za pomocą techniki scrapbookingu. Stare, podniszczone albumy ze zdjęciami warto odnowić i nadać im drugie życie. Będzie to wspaniała pamiątka, a także prezent dla bliskich nam osób. Do przygotowania takiego albumu potrzeba trochę wyobraźni, kreatywności i chęci.

Najważniejszym elementem, w jaki należy się zaopatrzyć jest papier do scrapbookingu. Papiery te odznaczają się dużą trwałością, solidnością oraz wysoką estetyką. Są najważniejszym narzędziem pracy i stanowią główną część odnawianego albumu. Służą one jako tło, na które należy umieścić wcześniej przygotowane i odpowiednio zestawione ze sobą zdjęcia. Kolorowe karty z naklejonymi zdjęciami dobrze jest udekorować według własnego uznania. W tym celu przydatne okazują się:

– różnego rodzaju naklejki,

– wstążki oraz tasiemki,

– ozdobne motywy które można przyklejać za pomocą kostek wykonanych z pianki,

– koperty w których można umieścić listy, notatki lub inne dokumenty i przedmioty przywołujące wspomnienia.

Tworzącego ogranicza tylko jego wyobraźnia. Możliwość swobodnego łączenia wzorów, motywów i kolorów daje oryginalny efekt, a odnowiony album ze zdjęciami z pewnością posłuży przez długie lata i będzie przedmiotem którym warto się chwalić.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − jeden =