Dachy z poliwęglanu są lekkie i zapewniają odporność na uszkodzenia, a także mają właściwości izolacyjne i dobrą przepuszczalność światła. Materiał  cechuje się dużą trwałością i bezpieczeństwem stosowania, dostępny jest w różnej kolorystyce. Jakie jeszcze prezentuje właściwości?

Wyjątkowa konstrukcja dachów z poliwęglanu

Poliwęglan to materiał, który znajduje zastosowanie przy pokryciu konstrukcji wykonanych z aluminium. Ponadto wykazuje wysoki współczynnik przenikalności cieplnej, który wynosi aż U–1,50. Ten nowoczesny materiał uznawany jest za konstrukcję nośną, której wewnętrzne systemy komór mają wysoką izolację termiczną, a jednocześnie optymalne parametry nośne.

W konstrukcji tej poliwęglan jest płaszczyzną, która przykrywa stelaż, ale nie jest jej wypełnieniem. Dzięki temu płyty, które znajdują się na dachu, łączone są na krokwiach, co pozwala na zachowaniu poliwęglanu w jednym kawałku. To wszystko sprawia, że tworzywo jest warte inwestycji. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko nieprzewidzianego przecieku. Ponadto skutecznie rozszerza powierzchnię wpadania światła. To również doskonała izolacja termiczna, która znajduje się na całej powierzchni dachu.

Dachy z poliwęglanu to również jeden dodatkowy atut. Bardzo wolno oddają temperaturę. Co więcej, zewnętrzna komora dachu nie zamarza, ponieważ otrzymuje ciepło od komór znajdujących się poniżej. Padający śnieg nie odkłada się na dachu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zaletach tego rozwiązania, sprawdź ofertę na stronie: https://winter-gardens.pl/technologia/dach-poliweglanowy/.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =