Przygotowania do popołudniowej drzemki malucha

Dom
/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rutyna jest bardzo ważna w życiu maluszka. Daje ona poczucie bezpieczeństwa, ale również reguluje dzień niemowlaka. Popołudniowa drzemka, która powinna stanowić obowiązkowy punkt codziennego planu, także w te rutynę musi się wpisywać. Pamiętajmy, by odbywała się ona w ustalonych godzinach. Opóźnianie jej lub przedłużanie bardzo niekorzystnie wpłynie na nocny sen dziecka. Jako, iż latem długo jest jasno, zasłaniajmy okna w pomieszczeniu, w którym malec będzie odpoczywał. 

Zadbajmy o to, by nie kłaść dziecka spać, gdy jest głodne lub spragnione. Pieluszka, także powinna być wymieniona na suchą, aby zapewnić odpowiedni komfort wypoczynku. Jeśli nasza pociecha ma problem z zasypianiem, być może szum odkurzacza zda egzamin. Jednostajny, ciągły dźwięk przypominający odgłosy z brzucha mamy wpływa na niemowlaki kojąco i pozwala odciąć się od innych hałasów dnia.

Internet dobrym źródłem informacji

Nieustannie włączony odkurzacz może doprowadzić dorosłego do szału. Na rynku dostępne są maskotki, które wydają z siebie szumiące odgłosy. Niestety są one dosyć drogie, a konkretny dźwięk może nie przypaść maluszkowi do gustu. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie użycie własnego telefonu lub komputera oraz internetu. Na stronie https://www.lulanko.pl/blog/bialy-szum/szum-wodospadu poza fachową wiedzą z zakresu usypiania maluszków, znajdziemy między innymi kojący szum wodospadu.

 Jeśli ten rodzaj odgłosów nie spodoba się naszemu dziecku, ta sama strona może zaoferować nam wiele rodzajów białego szumu generowanego przez sprzęty gospodarstwa domowego, samochód lub padający deszcz. Tak szeroka gama dźwięków da możliwość dobrania czegoś, co spodoba się naszemu maleństwu i pozwoli na szybkie, bezstresowe usypianie o każdej porze dnia oraz nocy.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wyprawa do Islandii – jak się przygotować i co zobaczyć?
Wyprawa do Islandii – jak się przygotować i co zobaczyć?
Organizacja wyjazdu Islandia to malownicza wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza ten interesujący […]
Korzyści z posiadania pompy ciepła
Korzyści z posiadania pompy ciepła
Pompa ciepła jest urządzeniem, które może być zastosowane zarówno do ogrzewania budynku, jak i do podgrzewania wody. Jest to technologia […]
W jaki sposób można otrzymać dodatkowe wsparcie dla nowo powstającej firmy?
W jaki sposób można otrzymać dodatkowe wsparcie dla nowo powstającej firmy?
Z roku na rok powstaje w naszym kraju coraz więcej firm. Niestety niemal każdy nowy podmiot ma w początkowej fazie […]