Telefony komórkowe to przedmioty, które w wyniku imponującego postępu technologicznego zauważalnie zmieniły swoje zastosowanie. Dziś nie wykorzystujemy ich już wyłącznie do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. Przy ich pomocy przeglądamy strony internetowe, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, a nawet pracujemy. Przechowujemy na nich różnego rodzaju dane, które są bardzo cenne. Nic więc dziwnego, że bezpieczeństwo smartfonów powinno odgrywać kluczową rolę.

Zadbać o szczegóły

Które smartfony uchodzą za najbezpieczniejsze? Przede wszystkim te, które działają w oparciu o aktualną wersję systemu operacyjnego. Zyskujemy wtedy pewność, że wyposażono je w ochronę przed często spotykanymi zagrożeniami. Telefonami, które są powszechnie uznawane za najbezpieczniejsze, są bez wątpienia Apple iPhone. Dlaczego? Wszystko dzięki specjalnie zaprojektowanej sieci zabezpieczeń. Odblokowanie urządzenia nie będzie możliwe, jeśli jest ono chronione hasłem, a my go nie znamy. Większość modeli iPhone posiada metodę odblokowania, która jest oparta na skanowaniu odcisku palca lub twarzy. Są to tak zwane Face ID oraz Touch ID gwarantujące najwyższy poziom zabezpieczeń i brak dostępu do sprzętu przez osoby niepowołane.

Kompleksowe zabezpieczenia

Ochronę użytkownikowi telefonu zapewnia także sam system operacyjny, iOS. Stworzono go w taki sposób, by uniemożliwić samoistne instalowanie się szkodliwego oprogramowania. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że na naszym telefonie zainstalowany zostanie wirus. O wszelkiej podejrzanej aktywności na stronach internetowych iPhone w porę nas poinformuje, stosownie je blokując.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − 2 =