Jak utrzymać nasz kort tenisowy w dobrej kondycji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie kortu tenisowego w dobrym stanie wymaga wiele pracy z Twojej strony. Musisz być w stanie zidentyfikować problemy, zanim staną się one prawdziwym problemem. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest sprawdzenie powierzchni kortu.

Kontrola kortu tenisowego

Pierwszym krokiem do utrzymania kortu tenisowego w dobrym stanie jest jego regularna kontrola. Pozwoli to na wychwycenie wszelkich problemów, zanim wymkną się spod kontroli i doprowadzą do bardziej kosztownych napraw w dół linii. Ogólną zasadą jest sprawdzanie kortu co najmniej raz w tygodniu (lub częściej, jeśli często grasz).

Możesz sprawdzić swój kort chodząc po jego powierzchni bosymi stopami lub w butach, a także oglądając go pod różnymi kątami i z różnych odległości. Jeśli znajdziesz coś, co wydaje się być nieświeże, zanotuj to, aby móc to później naprawić.

Najczęstsze problemy

Istnieje kilka wspólnych problemów, które mogą wystąpić z kortów zewnętrznych, takich jak:

Chwasty

Chwasty są najczęstszym problemem, który dotyka zewnętrzne korty tenisowe. Mogą one rosnąć między pęknięciami, a jeśli nie są leczone, będą się dalej rozprzestrzeniać. Aby zapobiec wzrostowi chwastów na korcie, należy przeprowadzić renowacje kortów tenisowych.

Pęknięcia

Pęknięcia są jednym z najczęstszych problemów, które wpływają na korty zewnętrzne z dwóch powodów: wiek i zmiany temperatury. Pęknięcia mogą pojawić się w dowolnym miejscu na powierzchni, ale znajdują się na środku kortu, gdzie spotykają się dwa różne rodzaje materiałów. Najczęstszym rodzajem pęknięcia, które dotyka zewnętrzne korty tenisowe jest pęknięcie pionowe, które pojawia się, gdy istnieje różnica temperatur pomiędzy dwoma stronami kortu. Na przykład, jeśli pozostawisz swój kort odkryty na noc w zimie, a następnie zagrasz na nim ponownie w ciągu dnia, może to spowodować pojawienie się pęknięć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zakładanie nowej firmy – co musisz wiedzieć?
Zakładanie nowej firmy – co musisz wiedzieć?
Założenie nowej firmy to ekscytujący moment w życiu wielu ludzi. Ale jest to również jedna z najbardziej stresujących i ryzykownych […]
Podstawowe akcesoria do smartfona
Podstawowe akcesoria do smartfona
Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu komórkowego, który najczęściej przyjmuje formę smartfona. To wygodne urządzenie pozwala nam jednocześnie na […]
Co to są egzaminy Cambridge?
Co to są egzaminy Cambridge?
Znajomość i umiejętność posługiwania się językiem obcym jest niezwykle przydatna, tak w pracy, jak i w codziennym życiu. Wiele osób […]