Ogromna rzesza Polaków posiada obecnie uciążliwe zobowiązania kredytowe we frankach szwajcarskich. Niestety, ze względu na wahania kursów walut osoby te są również zazwyczaj sporo stratne popadając jednocześnie w finansowe kłopoty. Niektórzy kredytobiorcy znajdują się w sytuacji, w której mimo bieżącej spłaty należności wartość pożyczki nie maleje. Jednakże, posiadając kredyt w tej walucie najgorszym, co można zrobić, to nie zrobić nic; istnieją bowiem rozwiązania pozwalające na uwolnienie się od obowiązku płacenia wysokich rat. 

Możliwości oswobodzenia się z zadłużenia

Kredyt we franku szwajcarskim dość długo jest gorącym i nieustannie analizowanym tematem; z tego względu został szczegółowo opracowany. Różne źródła polecają rozmaite rozwiązania problemu jednocześnie odradzając kolejne, więc pozostaje jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie: które z nich będzie najodpowiedniejsze w mojej sytuacji?

Sposoby takie, jak przewalutowanie kredytu na złotówkowy (w przypadku którego bank dostaje wolną rękę, aby postawić nowe, niekoniecznie korzystne dla kredytobiorcy warunki bądź wprowadzić dodatkowe zapisy w umowie) lub przedłużenie okresu kredytowania (nie każdy bank musi na takowe przystać) sprawiają wrażenie środków zastępczych, nie przynoszących długofalowych rezultatów. 

Jednym z najlepszych rozwiązań wydaje się być sprawa sądowa o unieważnienie kredytu. W ostatnich latach ilość spraw zakończonych z pozytywnym dla kredytobiorców rezultatem zdecydowanie zwiększyła się. Jednakże, w przypadku decyzji o wszczęciu postępowania sądowego rozsądnym jest skorzystanie z usług profesjonalistów specjalizujących się w pomocy w uzyskaniu należnych świadczeń, takich jak https://departamentodszkodowan.pl/uslugi/frankowicze/. Kompleksowe usługi ekspertów zapewniają prowadzenie sprawy od momentu skompletowania dokumentów aż po samo postępowanie. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej ilości nerwów i sił, których większość frankowiczów straciła już zapewne aż nadto.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =