Prawo dla wielu osób to bardzo skomplikowana dziedzina życia. Nie jest łatwo poruszać się w świecie zawiłych przepisów. Jednak bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy powinniśmy skorzystać z pomocy prawnika, który spisuje protokoły, składa wnioski o wpis w księdze wieczystej, potwierdza prawo dziedziczenia. Wykonuje wypisy, odpisy i wyciągi dokumentów oraz różnego rodzaju poświadczenia. Najczęściej jednak korzystamy z usług prawnika, gdy potrzebne jest sporządzenie aktu notarialnego.

Pomoc kancelarii notarialnej

Działalność kancelarii notarialnej większości osób kojarzy się z podpisaniem umowy kupna-sprzedaży mieszkania, czyli sporządzeniem aktu notarialnego. Akt taki to dokument urzędowy potwierdzający dokonanie czynności prawnej. W przypadku kupna mieszkania jest to potwierdzenie przekazania własności na inną osobę. Dokumenty tego typu sporządzić każdy notariusz w tym m.in. Kancelaria Notarialna Anna Sporna jest cenionym specjalistą.

Akty notarialne sporządza się także w przypadku przedłużenia lub przeniesienia prawa wieczystego użytkowania, umowy spadkowej, oświadczenia o darowiźnie, umowie zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Wymagany jest także w przypadku zawierania różnego rodzaju spółek partnerskich.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 2 =